magazin

Zelené střechy fungují mimo jiné jako izolace

K zeleným střechám byli lidé v minulosti skeptičtí, v posledních letech se jich však objevuje čím dál více. I Češi začínají objevovat jejich četné výhody. Pokud i vy máte plochou střechu, určitě se vyplatí nad jejím osazením zelení zauvažovat.

Zelené střechy se instalují na ploché střechy, podmínkou je sklon maximálně 30 stupňů. Žádná další omezení ale prakticky neexistují. Stačí kontaktovat odborníky a konzultovat s vámi jejich konkrétní situaci. Zeleň lze osadit také na starší plochou střechu, i když je nutné předem prověřit konstrukci a statiku. Zelená střecha totiž něco váží.

Základem ploché střechy je dobrá izolace

Střecha má velký vliv na tepelné ztráty domu, proto i když její rekonstrukce či zateplení něco stojí, určitě se vyplatí. Hydroizolace plochých střech je také prvním krokem k zelené střeše. Půda či substrát se totiž vysazují nad hydroizolační membránu. Výběr porostu je záležitostí sluneční dispozice a podmínek daného prostředí. Odborníci si s ním hravě poradí.

Tip: Hitem je kombinace zelené střechy a solárních panelů. Panely stíní rostlinám a rostliny ochlazují prostředí, což pomáhá k větší produktivitě panelů.

Zelená střecha má nespočet výhod

A proč vůbec po zelené střeše toužit? Důvodů je doopravdy mnoho. Tím prvním může být izolace, jak zvuková, tak tepelná. Druhým je jednoznačně vliv na klima. Zelená střecha vytváří biotop pro rostliny a živočichy, ochlazuje prostředí, přináší kousek přírody i do centra města, navyšuje estetickou úroveň budovy a skýtá příjemný pohled. Kromě toho snižuje prašnost.

V některých případech je možné zelené střechy využívat i jako jakousi zahradu, pěstovat na nich jedlé rostliny a plodiny. To je nicméně vhodné konzultovat s odborníky. A s jakými?

Kontaktujte například firmu CZ Isolation s.r.o., jež provádí izolace základů domů i střech a zabývá se právě také zelenými střechami.

spot_img
- Reklama -SEO článek

Nejnovější články

Další články autora